Szkoła to nie tylko uczniowie

W tym roku szkolnym uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią  postanowili  organizować spotkania z członkami swoich rodzin, aby bliżej poznać ich zawody oraz pasje. Pomysł na to przedsięwzięcie powstał w wyniku obserwacji dzieci podczas zabaw dowolnych, tematycznych i rozmów z nimi. Okazało się, że dzieci niewiele wiedzą o pracy swoich najbliższych. Na pierwsze spotkania  dzieci zaprosiły  babcię Zosi, panią doktor Przeździecką oraz pana doktora Radeckiego, tatę Klary i Filipa. Od  pani doktor dzieci usłyszały wiele ciekawych rzeczy na temat pracy lekarza pediatry, a także wiele praktycznych rad, jak radzić sobie z chorobami wieku dziecięcego Mogli zobaczyć stetoskop, zmierzyć sobie temperaturę. Dzieci w czasie spotkania były bardzo aktywne, miały mnóstwo pytań. Tata Klary i Filipa jest kardiologiem . Pokazał jak naprawdę wygląda serce i jakiej jest wielkości.

Ewa Cieślak

Image00002 Image00003