Warsztaty ceramiczne w Mostówce

Dnia  31  października  2013 r. uczniowie klas Id i III d wraz w wychowawcami p. Anną Orłowską i p. Jolantą Nabiałek oraz opiekunami uczestniczyli w warsztatach ceramicznych w Mostówce.

Każdy uczestnik wycieczki malował własnego, niepowtarzalnego kota, rybkę lub inną ozdobę. Swoje wytwory pracy dzieci zabrały ze sobą do domu.  Dzieci lepiły też różne figurki z gliny, które zostaną wypalone w specjalnym piecu  i przysłane do szkoły. Praca z gliną to niezwykła przygoda i zabawa!

Dużo frajdy dostarczył uczestnikom pokaz ogromnych mydlanych baniek i oczywiście kiełbaski z grilla.

To była wspaniała wycieczka!

Wcześniej w innych terminach w warsztatach ceramicznych uczestniczyły klasy Ia, Ib, IIIb, IIIe.

Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone z wycieczki, z zamiarem przyjazdu na kolejne warsztaty w przyszłym roku szkolnym.

Autor: Anna Orłowska, Jolanta Nabiałek