Wycieczka do Torunia

Image00003

W dniu 15.02 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do Torunia.

Na samym początku wycieczki dzieci miały okazje przespacerować się po pięknej toruńskiej Starówce, zwiedzając jej  najciekawsze zakątki.

Następnie cała grupa sprawdziła swoje akrobatyczne możliwości w parku trampolin JUMP AREN. Uczniowie świetnie się bawili, wykonując różnego rodzaju ewolucje gimnastyczne.

Głównym punktem wycieczki było kibicowanie najlepszym lekkoatletom Polski oraz Świata podczas transmitowanego w telewizji polskiej międzynarodowego Mitingu Copernicus Cup. Uczniowie spotkali się m.in. z Marcinem Lewandowskim, który wypełniając minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w biegu na 1500m, otarł się o Halowy Rekord Polski, a także z Konradem Bukowieckim, który poprawił Absolutny Rekord Polski, pchając kulę 7,26kg jako pierwszy w historii Polak na odległość 22,00m. Nasi uczniowie rewelacyjnie kibicowali  zawodnikom, o czym świadczą  wspaniałe wyniki sportowców.

W wycieczce udział wzięli uczniowie będący w projekcie Drużyna Energii i Lekkoatletyka dla Każdego oraz uczęszczający na pozalekcyjne zajęcia SKS.

Opiekunami na wycieczce byli nauczyciele wychowania fizycznego : Bartosz Witkowski, Krzysztof Olszewski oraz Tomasz Kwiatkowski.

Autor: Bartosz Witkowski

Artykuł na eostroleka.pl: http://sport.eostroleka.pl/copernicus-cup-kibice-z-ostroleki-i-powiatu-wspierali-lekkoatletow-zdjecia-64934.html