Wycieczka do Warszawy kl. Vc, Vd i VIc

W dn. 10 listopada wczesnym rankiem uczniowie klas  Vc, Vd i VIc wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wszyscy mieli dobre humory i nie zważali na listopadowy chłód i deszcz.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zabawy w Hangarze646. Po szybkiej rozgrzewce z instruktorem rozpoczęły się szaleństwa na trampolinach. Dużo radości sprawiły nam skoki na ogromną poduchę powietrzną. Czas mijał szybko. Żal było opuszczać park trampolin, ale czekały na nas kolejne atrakcje.

Po krótkim spacerze ulicami stolicy udaliśmy się do Teatru Polskiego na spektakl pt. „Podróże Guliwera”. Przedstawienie było niezwykle ciekawe. Zachwyciła nas scenografia oraz użycie kamer i wielkiego ekranu,  dzięki którym aktorzy byli przedstawiani jako liliputy albo jako olbrzymy. My także wzięliśmy udział w przedstawieniu. Kiedy kamera odwróciła się w naszą stronę, byliśmy jednocześnie widzami spektaklu i aktorami, odgrywającymi rolę olbrzymów, oglądających występy Guliwera.

Tego dnia odwiedziliśmy jeszcze Grób Nieznanego Żołnierza. W zadumie spoglądaliśmy na płonący, wieczny znicz. Zwróciliśmy uwagę na przygotowania do obchodów Święta Niepodległości.

Potem udaliśmy się do ogrodu wilanowskiego, który wieczorami w okresie jesienno-zimowym zamienia się w Królewski Ogród Światła, czyli niezwykłą wystawę plenerową, na którą składają się  instalacje, wyobrażające fantastyczne kwiaty, olbrzymie owady, tajemnicze bramy, rozbłyskujące blaskiem tysięcy malutkich, kolorowych lampeczek. Ich widok wzbudził w nas duży entuzjazm. Pięknie podświetlone alejki zachęcały do przechadzki.

Kiedy opuszczaliśmy wilanowski ogród, zgodnie stwierdziliśmy, że stolica wywarła na nas duże wrażenie, ale wspaniale jest wracać do naszej Ostrołęki. Szczególnie w miłym towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy, a także wychowawczyń:)

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: Agnieszka Zalewska, Marzena Nosek, Magdalena Gadzała oraz Renata Deptuła.