Wycieczka klas szóstych

19 listopada uczniowie klas szóstych przeżyli niezwykłe przygody. Tego dnia o godz. 10.00 wyruszyli pod opieką pani dyr. Aliny Jabłonowskiej oraz wychowawców na wycieczkę do Warszawy.

Po drodze zatrzymali się w Ośrodku Wypoczynkowym w Serocku. Tam brali udział w różnych grach i zabawach, a także w konkursie wiedzy na temat opery. Po zabawie zjedli pyszny obiad i udali się w dalszą drogę.

W Warszawie zwiedzili Stadion Narodowy. Większość uczniów była tu pierwszy raz. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali przewodnika, który pokazywał wycieczkowiczom szatnie piłkarzy, trybuny, opowiadał różne ciekawostki.

Najwieksze emocje wzbudziła w uczniach opera Straszny Dwór Stanisława Moniuszki, którą mieli okazję obejrzeć i wysłuchać w Teatrze Wielkim. To była prawdziwa muzyczna uczta! Brytyjski reżyser-David Pountney przygotował inscenizację odmienną od poprzednich, tradycyjnych wersji. Akcję spektaklu przeniósł z Rzeczypospolitej sarmackiej w dwudziestolecie międzywojenne. Na scenie panował minimalizm scenograficzny i kostiumowy. W pamięć widzów z pewnością zapadły wielkie, ruchome „żywe” obrazy. Niewątpliwie nowatorska inscenizacja Poutney’a spodobała się naszym uczniom. Genialna muzyka Moniuszki, zawsze piękna, niezależnie od reżyserii, wywarła na nich ogromne wrażenie. Oglądali spektakl zasłuchani, oczarowani.

Po inscenizacji trzeba było wracać do domu. W drodze powrotnej odbył się konkurs karaoke, uczniowie śpiewali, rozmawiali, dzielili się wrażeniami. Tylko niektórzy, po tak pełnym emocji dniu, zasnęli:)

Wyjazd, będący przede wszystkim cudowną lekcją muzyki, ale także wspaniałą, integracyjną zabawą, zorganizowała pani Marzena Daniszewska.

strasznydwor

fot. Teatr Wielki