Zajęcia profilaktyczne

Image00006

Dnia 19 listopada 2018 r. w klasie III a odbyły się warsztaty profilaktyczne, przeprowadzone przez trenera Centrum Szkoleniowego MARABUT z Krakowa. Podczas tych warsztatów realizowano program profilaktyczny „Cukierki”, którego celem jest zapobieganie sytuacjom dysfunkcyjnym, dotyczącym zarówno uzależnień, jak i przemocy. W trakcie czterech godzin spotkania dzieci, po autoprezentacji i ustaleniu zasad pracy grupowej, wysłuchały bajki profilaktycznej. Poznały również kilka ciekawych zabaw, a także wykonały plakat, którego treść analizowały z prowadzącym. Trener przybliżył dzieciom podstawowe informacje na temat środków uzależniających i związanych z nimi zagrożeń, uczył postawy asertywnej oraz samodzielnego i twórczego myślenia. Uczniowie podczas tych zajęć byli bardzo aktywni.

Ewa Cieślak