Zajęcia z policjantem

Image00001

Dnia 3 grudnia 2018r. naszą świetlicę odwiedził pan policjant mł. asp. Artur Szlązak z Komendy Policji w Ostrołęce. Przeprowadził z dziećmi rozmowę o bezpieczeństwie na ulicy oraz w domu. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze oraz podczas jazdy rowerem.

Poznały również zagrożenia wynikające z podawania swoich danych osobom nieznanym. Ponadto dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe do służb ratowniczych, oraz sposób w jaki należy powiadomić dyspozytora o wypadku. Uczniowie zainteresowani byli zawodem policjanta. Zadawali gościowi pytania jakimi umiejętnościami i predyspozycjami powinna odznaczać się osoba pretendująca do tego zawodu. Na zakończenie dzieci dostały do sklejenia i pomalowania kolorowankę wóz policyjny.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny oraz prelekcję.

Autor: Agnieszka Rupińska