Żegnaj, szkoło! Witajcie, wakacje!

W pełni już możemy cieszyć się latem, słońcem, wyjazdami w góry, nad morze i jeziora… Dzisiaj uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016.

Zanim to jednak nastąpiło, w dn. 23 czerwca odbyła się akademia pożegnalna dla klas szóstych. Odświętnie ubrani uczniowie oraz ich rodzice wysłuchali przemówienia pana wicedyrektora Zbigniewa Milewskiego, który podsumował miniony rok szkolny, wymienił najbardziej utalentowanych uczniów i wręczył nagrody wszystkim wyróżnionym za osiągnięcia w nauce i sukcesy sportowe. Następnie przewodnicząca Rady Rodziców – pani Olga Pliszka podziękowała nauczycielom i dyrekcji za ich całoroczny trud włożony w nauczanie oraz opiekę nad dziećmi, po czym wręczyła na ręce pana wicedyrektora laptop, zakupiony dla szkoły przez rodziców szóstoklasistów. Głos zabrała też nowa przewodnicząca samorządu szkolnego – Zuzia Kaczyńska. Odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły w ręce piątoklasistów. Później rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez panią Urszulę Długołęcką oraz panią Marzenę Daniszewską – opiekunkę chóru. Cała uroczystość miała podniosły charakter. Wywołała wzruszenie w absolwentach, rodzicach i nauczycielach.

Również dzisiaj nie zabrakło wzruszeń i łez, ponieważ żegnaliśmy zasłużonych pracowników szkoły, odchodzących na emeryturę – panią Barbarę Chojnowską, panią Bożennę Wyrębek, panią Lidię Załęską, pana Ryszarda Żukowskiego oraz panią Krystynę Koskowską, która była pracownikiem obsługi. Pamięć o nich pozostanie na zawsze w naszych sercach. Jesteśmy im wdzięczni za ich ciepło, życzliwość wobec uczniów, koleżanek i kolegów, za przyjaźń, dobrą radę i pomoc w trudnych chwilach. Mamy nadzieję, że będą odwiedzać naszą szkołę i nadal wspierać nas swoim doświadczeniem.

Po części oficjalnej, podsumowaniach, pożegnaniach i wzruszeniach uczniowie udali się do sal lekcyjnych. Tam odebrali świadectwa z rąk wychowawców, podziękowali im za opiekę, a potem szybko pobiegli na spotkanie z wakacyjną przygodą.

Naszym kochanym uczniom życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji, zwiedzania ciekawych miejsc, spotkania niezwykłych ludzi, dobrego wypoczynku.

Spotkamy się za dwa miesiące:)