Zostań rycerzem! Pokonaj smoka!

Wrz 23, 2019 by

Drodzy Uczniowie!

Naszemu miastu, a tym samym nam wszystkim, zagraża straszny smok – Smog. Lubi on zawisnąć nad Ostrołęką i tak tkwić w miejscu, sprawiając, że powietrze się zagęszcza, nasyca trującymi, smoczymi wyziewami. Z poczwarą należy walczyć – zbudować ekotarcze, poprosić o pomoc zielonych wojowników – rośliny. Niepotrzebne nam żadne miecze! Paprocie, aloesy, grubosze, krotony, skrzydłokwiaty, sansewierie, fikusy i wiele innych – oczyszczają powietrze, wchłaniają toksyny, potrafią osłabić smoka. Wystarczy postawić je na parapetach. Będą cieszyć nasze oczy swoją urodą, ale przede wszystkim staną na straży czystego powietrza w domu.

W październiku odbędzie się w naszej szkole kiermasz roślin doniczkowych. Będziecie mogli kupić sobie roślinę albo wymienić przyniesiony kwiat na inny. To doskonała okazja, aby zdobyć zielonych przyjaciół i dowiedzieć się, jak o nich dbać. Powiedzcie o tym rodzinom, znajomym.

Pokonajmy złego smoka, machając mu przed nosem liściem paproci.

Informacji na temat projektu „Zostań rycerzem! Pokonaj smoka!” oraz kiermaszu roślin doniczkowych udzielają panie: Iwona Pędzich, Beata Popiołek i Renata Deptuła.

rosliny

Related Posts

Share This