Październikowy Kiermasz Roślin Doniczkowych

Paź 30, 2019 by

Image00018

a

Zazielenił się nam dzisiaj hol przy głównym wejściu do szkoły. Pierwszy szkolny kiermasz roślin doniczkowych to dla nas wielkie wydarzenie. Uczciliśmy go zielonymi strojami. Stoiska z roślinami oraz przepiękne dekoracje przyciągały wzrok i budziły ogromne zainteresowanie. Uczniowie z chęcią kupowali rośliny, z dumą prezentowali je koleżankom i kolegom na korytarzu szkolnym.

Z doniczkami w rękach dzieci obejrzały później przedstawienie o tematyce ekologicznej. Aktorzy – uczniowie klasy VI a w pokazali widowni, że każdy nas ma wpływ na czystość planety, że wszyscy za nią odpowiadamy.

Podczas kiermaszu ciekawostką były woreczki na warzywa, uszyte z firanek. Dzieci dowiedziały się, że można nimi zastąpić foliowe torebki. Inspiracją do stworzenia tych woreczków stała się akcja „Firanka” ostrołęckiej Ekomeny.

Mogliśmy też podziwiać prace uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej – papierowe smoki oraz ilustracje kwiatów wykonane pod kierunkiem wychowawczyń. Młodzi artyści wykazali się ogromną kreatywnością i talentem.

Kiermasz roślin doniczkowych zrealizowany został w ramach projektu „Zostań rycerzem! Pokonaj smoka!” Ten smok to smog wiszący nad naszym miastem. Chcemy z nim walczyć, minimalizować skutki jego obecności. Dlatego też zachęcamy naszych podopiecznych do otaczania się zielenią. Rośliny doniczkowe to przecież naturalne oczyszczalnie powietrza.

W grudniu uczniowie będą mogli pochwalić się swoimi domowymi, zielonymi kącikami, biorąc udział w konkursie fotograficznym – „Urban jungle w moim domu”. Przygotowaliśmy też dwa konkursy plastyczne – „Walka ze smokiem – Smogiem” dla klas I-III oraz „Zielono mi!” dla starszych uczniów.

Uczniów, którzy nie zdążyli zdobyć zielonych przyjaciół, informujemy, że specjalnie dla Was za dwa miesiące przygotujemy podobne wydarzenie w holu „małego” budynku. Chcemy, aby wszyscy byli usatysfakcjonowani i aby każdy mógł pokonać smoka.

Szkolny kiermasz roślin doniczkowych, to akcja która udała się dzięki zaangażowaniu wielu ludzi. Sadzonki kwiatów przygotowały z uczniami panie: Iwona Pędzich, Beata Popiołek, Wioletta Ostrowska – Krupa. Autorkami plakatów oraz dekoracji są panie: Justyna Chrzaniuk i Marta Wilk, która również przygotowała kąciki tematyczne na kiermasz oraz przedstawienie o tematyce ekologicznej, zaprezentowane społeczności szkolnej przez klasę VI a. Duet Wilk&Zając (czyli nasza pani Marta oraz jej mama – pani Hanna) „zainfekował” nas „firankowym wirusem”, tworząc ekoworeczki na warzywa. Nad przebiegiem kiermaszu czuwała pani Iwona Pędzich. Wystawę prac plastycznych uczniów świetlicy przygotowały panie: Beata Chorowicz, Katarzyna Modzelewska, Agnieszka Rupińska, Bogumiła Beczak i Aleksandra Czerkas. Autorem projektu „Zostań rycerzem! Pokonaj smoka!” jest pani Renata Deptuła.

Podziękowania należą się też uczennicom klas VIII b, VIII c, VI a i VI c za przeprowadzenie akcji promocyjnej i informacyjnej oraz obsługę kiermaszu. Dziękujemy również za wsparcie Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy podarowali rośliny doniczkowe na kiermasz.

 

Related Posts

Share This