Gość w świetlicy – spotkanie z panią pielęgniarką

W dniu 25.10.2019 r. świetlicę szkolną kl. I-III odwiedziła p. Anna Suchecka – pielęgniarka szkolna. Opowiedziała ona uczniom, jak dbać o zdrowie.

Zajęcia z panią pielęgniarką zainteresowały dzieci. Słuchały uważnie, a potem zadawały mnóstwo pytań. Każde z nich chciało też podzielić się swoją wiedzą na temat walki przeziębieniem i grypą. Uczniowie ocenili skuteczność syropu z cebuli i malin, herbaty z kwiatów lipy, soku z czarnego bzu, a potem pokazali w formie inscenizacji, jak należy dostosować ubranie do warunków atmosferycznych, panujących na dworze.

W wyniku rozmowy z panią pielęgniarką okazało się, że nasi uczniowie umieją dbać o schludny wygląd i wiedzą, które przybory kosmetyczne potrafią w tym pomóc.

Ponieważ ruch to zdrowie, zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami gimnastycznymi.

„Ruch może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu” (Tissot) – dowiedzieliśmy się na koniec.

Agnieszka Rupińska