O kiermaszu

W dniu 16 stycznia  hol „małego budynku” opanowały paprocie, aloesy, zielistki, trzykrotki… O 11.20, zaraz po przerwie uczniowie popędzili na kiermasz kwiatów doniczkowych. Oglądali, dotykali, pytali o pielęgnację i kupowali rośliny. Każdy starał się wybrać tę najpiękniejszą – dla siebie, dla mamy, dla babci… Niektórzy przynieśli swoje kwiaty z domu, aby pokazać je paniom organizującym kiermasz. Panie były zachwycone:)

Pamiętajcie, rośliny są naszymi przyjaciółmi. Produkują tlen, usuwają toksyny z powietrza i sprawiają, że świat jest piękniejszy. Mogą stać się orężem w walce ze złym smokiem – Smogiem, okrutnym i bezwzględnym jak Smaug z „Hobbita”.

Zyski z kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup nagród konkursowych (o konkursach możecie przeczytać tu) oraz drzewka, które zostanie posadzone przed szkołą.

Kiermasz został zorganizowany w ramach akcji „Zostań rycerzem, pokonaj smoka!”. Przygotowały go panie: Iwona Pędzich, Renata Deptuła i Marta Wilk. Akcję wsparły panie: Katarzyna Rozkosz, Wioletta – Krupa, Teresa Trypuć. Szczególne podziękowania za zaangażowanie się w promowanie przedsięwzięcia oraz sadzenie kwiatów należą się uczennicom z koła biologicznego, prowadzonego przez panią Beatę Popiołek.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wspierają akcję „Zostań rycerzem, pokonaj smoka!”.

rośliny